Loading
Michael Illa

Michael Illa

Všestranný projekťák

KONTAKTNÍ INFORMACE

email ja@michael-illa.cz

smartphone +420 728 397 014

place Elplova 6, 628 00 Brno

domain IČ: 05265894

domain DIČ: CZ9308164129

STRUČNÝ PŘEHLED DOVEDNOSTÍ

Product management Project management Webové aplikace HTML/CSS Online aplikace PRINCE2® IT English C2/C1 Digital

Pracovní zkušenosti

PROJEKTOVÝ MANAŽER NA VOLNÉ NOZE

Červen 2016 - doposud

Jakožto projektový manažer na volné noze pomáhám firmám s řízením jejich IT projektů, pomáhám jim zefektivňovat projektové procesy a figuruji v roli nezávislého experta, pokud outsourcují externí IT dodavatele. V případě potřeby disponuji malým externím týmem vývojářů, takže se mnohdy z externího projektového řízení stává externí realizace celého projektu.

 

Nejzajímavší projekty, které jsem na volné noze řídil/ještě řídím:

ŠKODA IdeaSpace - V říjnu 2018 jsem byl požádán Romanem Šiserem z oddělení GGS o jednorázovou výpomoc s realizací hackatonu k inovační platformě IdeaSpace. Z jednorázové pomoci vznikla spolupráce, která trvá dodnes. 

IdeaSpace je celofiremní inovační platforma, díky které ve Škodovce mohou všichni zaměstnanci crowdstormingovou formou vkládat návrhy na inovace, diskutovat o nich a společně je vylepšovat. Během dvou let aplikace pomohla Škodovce přijít s řešením desítek výzev a konkrétních problémů napříč různými odděleními. Projekt řídím kompletně v angličtině.

 

Henry Schein s. r. o.: Přechod na nové ERP - Od listopadu 2019 řídím pro společnost Henry Schein projekt přechodu na nové ERP. Projekt má předpokláný konec v srpnu 2020. V rámci projektu zodpovídám za výstupy tří zahraničních externích IT firem a koordinuji část záměstnanců (manažery jednotlivých oddělení) Henry Schein. Projekt řídím kompletně v angličtině.

 

Intranet SAZKA GROUP - Pro společnost SAZKA GROUP jsme s mým externím IT týmem na míru vytvořili poměrně jednoduchý intranet sloužící pro sdílení informací napříč jednotlivými loteriemi spadajícími pod SAZKA GROUP. 

 

A-WebSys s. r. o.: Dlouhodobé řízení dílčích projektů - Pro A-WebSys jsem od července 2019 do června 2020 řídil projekty menšího a středního rozsahu. Vždy se jednalo o vývoj webových aplikací pro zákazníky firmy.

 

IT PROJECT MANAGER, PRODUCT MANAGER - EF1 MARKETING & MANAGEMENT S. R. O., KNOW HOW KLUB S. R. O., SMART KNOW HOW S. R. O. (RODINA FIREM DIGITAL VENTURES)

Květen 2012 - Září 2018

Do Digital Ventures (EF1) jsem nastupoval původně jako webmaster/copywriter. Po několika měsících jsem se přesunul na pozici projektového manažera a začal se naplno věnovat projektům, které souvisely s IT, a jejich realizaci pro naše zákazníky.

Mojí hlavní pracovní náplní v EF1 byla konzultace IT a digitálních projektů a jejich následná realizace (vč. projektového řízení) od A do Z.

 

Například:
Produktově i projektově jsem řídil tržiště freelancerů Easytask (pro LMC s. r. o.), který v ČR pomáhal propojit přes 17 000 profesionálů se zadavateli zakázek.Projektově jsem řídil rozvoj aplikace eZEBRA 2.0 (pro Škoda Auto a. s.), což je celofiremní interní aplikace Škodovky pro sběr a implementaci inovací v koncernu, kterou využívají desítky tisíc zaměstnanců.

Michaelovou silnou stránkou je bezesporu zaměření se na uživatele, které si dokázal uchovat i přes rozsáhlou praxi a znalost IT. Domluva vždy platila a jeho zapálení se pro kvalitní produkt bylo motivující a povzbuzující. Společně jsme vytvořili zajímavý a rozsáhlý systém pro všechny zaměstnance firmy Škoda Auto.

– Antonín Ferdan, Referent Zlepšovatelství SP/2, ŠKODA AUTO a. s. 

Produktově i projektově jsem řídil aplikaci Know How Klub, která tisícům uživatelů servirovala obsah z oblastí trendů a digitálních inovací v online podobě přednášený předními českými opinion-leadery v oboru.

 

Produktově i projektově jsem řídil IdeaHub, webovou a mobilní aplikaci pro sdílení inspirace a brainstorming nápadů uvnitř firmy, kterou využívá několik českých korporátů a středních firem (Sazka, O2, AXA…).

Michal je machr a pracant, na kterého se lze za všech okolností spolehnout a kterému na výsledku práce opravdu záleží. Velmi si cením jeho odborných znalostí, systematického způsobu práce a především obrovského nasazení, jež nepolevovalo po celé dva roky, kdy byl pro nás klíčovým člověkem při vzniku dvou online platforem. Spolupráce s Michalem pro mě vždycky bude zárukou vzniku smysluplného a funkčního produktu v přátelské a férové atmosféře.

– Lucie Maňáková, Strategy Specialist at SAZKA a. s. 

Produktově i projektově jsem řídil aplikaci Digiskills (nástupce Know How Klubu) - online vzdělávací platformu zaměřenou na krátké kurzy z oblasti G Suite, Office 365 a digitálních dovedností. Aplikaci využívají desítky českých (a i pár globálních) korporátů (Sodexo, Philip Morris International, Innogy, O2, ČSOB…).

Měl jsem štěstí, že jsem s Michaelem seděl asi rok a půl v jednom kanclu. Pracovali jsme společně na vzdělávacím portálu Digiskills.cz. Hodně jsem se od něj naučil.
Michael se dokáže jako málokdo maximálně ponořit do práce a jít si za top výsledkem. Byl jsem vždycky překvapený, kolik zná nástrojů a technických řešení.
Umí být maximálně prozákaznický. I v obrovském rozčílení či stresu dokáže vzít hovor od klienta a chovat se jako naprostý profík.

– Radim Chalupník, Specialista vzdělávání a můj bývalý kolega, Digiskills.cz 

Moje práce obecně zahrnuje vedení interního či externího projektového týmu, řízení interních či externích IT dodavatelů, zavádění nástrojů a aplikací, navrhování technologických řešení, sepisování specifikací, vedení kolegů k maximální samostatnosti při praci s technologiemi, outsourcing a mnohé další.

Zajímavé realizované projekty si můžete prohlédnout v referencích.