Loading
« Zpět na reference

Škoda IdeaSpace

Inovační oddělení GGS ve Škoda Auto se rozhodlo vyvinout crowdstormingovou platformu jako doplněk aplikace eZEBRA 2.0, jejíž vývoj jsem pomáhal vést. Platforma nese název IdeaSpace.

Jedná se o aplikaci určenou nejen zaměstnancům, ale také externím spolupracovníkům (a do budoucna i veřejnosti). Podobně jako eZEBRA slouží ke generování nápadů. Hlavní rozdíl je však ten, že zatímco eZEBRA se musí řídit procesy a organizační normou, IdeaSpace není procesně zatíženou aplikací a umožňuje společnou diskuzi a komentování konkrétních nápadů.

Právě crowdstorming je onen významný prvek, který odlišuje IdeaSpace od eZEBRA. 

Pro IdeaSpace jsem byl původně najat na 3 měsíce, ale spolupráce se po oboustranné spokojenosti protáhla na 8 měsíců (listopad 2018-červen 2019). V projektů mám na starosti rozvoj platformy, řízení německého IT dodavatele, správu tasků a sprintů v JIRA, formulování zadání, testování, IT podporu a další věci, které by se standardně ve Škodovce rozpadaly mezi několik lidí.

Hlavním úspěchem projektu je rozhodně go-live, který je plánován na červen 2019. Pilotní fáze aplikace byla bolestivá, ale i přes těžkosti dokázala v prvních týdnech fungování generovat stovky nápadů, což pro nás byl indikátor, že jdeme správným směrem. Aplikaci si nyní dokonce chtějí půjčovat některá oddělení a upravovat si jí na míru svým potřebám. Do budoucna se tedy ve Škodovce bude řešit, jak aplikaci vhodně škálovat pro tyto účely.

IdeaSpace podle mého názoru čeká ještě dost práce, ale pokud udrží směr a nebude příliš zatížena robustními procesy, čeká jí světlá budoucnost.

IdeaSpace - dejte hlavy dohromady.

Škoda IdeaSpace
Škoda IdeaSpace